Katedra w Yorku, znana oficjalnie jako „Katedra i Kościół Metropolitalny Św. Piotra w Yorku”. Jest to jeden z największych tego typu obiektów w Północnej Europie i jeden z najczęściej odwiedzanych atrakcji w Wielkiej Brytanii. Katedra jest otwarta codziennie dla zwiedzających, ale także jako miejsce usługowe pod koncerty i inne imprezy publiczne. Po otrzymaniu przez katedrę wyraźnych zaleceń od Jednostki ds. zwalczania terroryzmu o podjęciu pilnych i zdecydowanych działań w celu ochrony tego terenu, Townscape został poproszony o dostarczenie rozwiązania ochrony zachodniego wejścia poprzez odpowiednie zabezpieczenia antyterrorystyczne.

 

 

Szczegóły projektu: Każdego roku Katedrę odwiedza ponad 2 miliony zwiedzających z całego świata. Charakterystyczny punkt na turystycznej mapie Wielkiej Brytanii wymagał rozwiązania chroniącego gości przed atakami z udziałem pojazdów przy jego zachodnim wejściu. Townscape zostało wyznaczone do zainstalowania systemu zapobiegania wtargnięciu obcych pojazdów (HVM). Istotne było, aby system doskonale pasował do otoczenia i nie był postrzegany tylko jako środek do zabezpieczenia antyterrorystycznego. Townscape zainstalował 12 bloków antyterrorystycznych zgodnych z normą PAS 68 wykończonych specjalnym kamieniem tzw. Yorkstone, który miał idealnie komponować się z architekturą obiektu. Różne piaski zostały zmieszane, aby zapewnić dokładne dopasowanie koloru. Co ważne, instalacja nie zaszkodziła archeologii.

Ten ważny obiekt historyczny ma teraz bezpieczną ochronę przy jego zachodnim wejściu. Katedra w Yorku ma prawie 1000 lat, a projekt zaowocował rozwiązaniem, które wkomponowało się w otoczenie. Bloki antyterrorystyczne Townscape były idealnym rozwiązaniem dla tego projektu, pozwalającym na dokładne dopasowanie koloru.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>