20 Fenchurch Street to słynny londyński wieżowiec zaprojektowany przez architekta Rafaela Viñoly. Charakterystyczny wizualnie budynek oferuje biura o powierzchni 680 000 m2 położone na 32 piętrach. Opracowany przez spółkę joint venture Canary Wharf Group i Land Securities, wysokowydajny, energooszczędny budynek przełamuje projekt architektoniczny, zwiększając plany pięter w górnej części budynku, a nie na dole. Stwarza to dodatkową przestrzeń publiczną na poziomie gruntu i zapewnia dodatkową powierzchnię do wynajęcia dla górnych pięter.

PROJEKT

Townscape został wybrany przez czołowych konsultantów ds. Inżynierii bezpieczeństwa, QCIC, do opracowania na zamówienie rozwiązania zabezpieczeń obwodowych, które nie tylko chroniłoby budynek przed wrogimi atakami pojazdów, ale także tworzyło wysokiej jakości krajobraz miejski u podstawy nieruchomości. 20 Fenchurch Street przyciągnie tysiące turystów każdego roku, więc potrzebny był system zabezpieczenia przed pojazdami. Twórcy tego programu chcieli również, aby system bezpieczeństwa był uniwersalny i nie był postrzegany wyłącznie jako zabezpieczenie HVM. Potrzebne było rozwiązanie, które uzupełniłoby i poprawiło wizję i projekt budynku.

INSTALACJA

Współpracując z wiodącą firmą kamieniarską Gormley, Townscape opracowało i zainstalowało sześć bloków PAS 68 CT, które są zwieńczone granitem i wyposażone w oświetlenie punktowe LED po bokach. Wykończenie wysokiej jakości granitu zostało wybrane, aby nawiązywało do prestiżowego otoczenia City of London. Ze względu na lokalizację Fenchurch Street w centrum miasta, ważne było, aby instalacja specjalnie zaprojektowanych bloków CT została przeprowadzona w wąskich ramach czasowych, z niewielkimi zakłóceniami ruchu i usług w okolicy. Podstawa o niskim profilu 100 mm wymagana przez CT Blocks była idealna w tej lokalizacji, a bloki CT zostały zainstalowane w ciągu sześciu dni.

EFEKT PROJEKTU

Dzięki doświadczeniu Tonwscape – Fenchurch Street jest chroniony przed pojazdami zgodnie z najwyższym standardem PAS 68. Townscape wykorzystał swój wiodący produkt CT Block i nadał mu dodatkowe funkcje. Bloki zostały wyposażone w miejsca siedzące i oświetlenie. Odwiedzający ulicę 20 Fenchurch Street będą mieli do dyspozycji publiczny plac, będąc nieświadomym tego, że miejsca siedzące zostały zaprojektowane, aby zapewnić najwyższą ochronę otoczenia.

WYGLĄD

20 Fenchurch Street to kultowy budynek, a specjalnie zaprojektowane bloki CT poprawiają estetykę wejścia, chroniąc jednocześnie otoczenie w najwyższym standardzie PAS 68. Bezpieczeństwo i desing zostały połączone w wyjątkowy sposób, jesteśmy zadowoleni z imponujących efektów.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>