Zabezpieczenie antyterrorystyczne imprez masowych

 

Imprezy masowe, w których bierze udział bardzo duża ilość osób, są jednym z głównych celów terrorystów. Ważne jest zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa i uniemożliwienie przeprowadzenia ataku terrorystycznego. Dlatego tak istotne, aby każda impreza masowa miała profesjonalne zabezpieczenie antyterrorystyczne.

Zabezpieczenie antyterrorystyczne z certyfikatem

Często na imprezach masowanych w Polsce niestety pojawiają się zabezpieczenia, które tylko sprawiają wrażenie zapór, jednakże gdyby faktycznie doszło do ataku lub najechania auta na barierę nie spełniła by ona swojego zadania. Ważne, aby na imprezy masowe wybierać rozwiązania potwierdzone certyfikatami i testami zderzeniowymi. W Polsce tylko jedna firma B&E dostarcza zabezpieczenia antyterrorystyczne z certyfikatami.

Obowiązek zabezpieczeń na imprezie

Na podstawie ustawy o działaniach antyterrorystycznych każdy z organizatorów imprezy masowej ma jako obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa osobom przebywającym na imprezie. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego będzie miała w obowiązku posiadania listy miejsc, a także urządzeń i instalacji, które będą w najwyższym stopniu zagrożone atakiem terrorystyczny. Na podstawie tej listy wszystkie wymienione obiekty będą zobowiązane wdrożyć odpowiednie środki bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia antyterrorystyczne.

Zabezpieczenia imprez

Imprezy masowe są szczególnie zagrożone atakiem. Do miana imprez masowych zaliczają się obiekty użyteczności publicznej, centra handlowe, koncerty, maratony, miejsca religijne, obiekty sportowe, obiekty rekreacyjne, obiekty konferencyjne, hotele.

Obowiązki bezpieczeństwa

Organizator imprezy masowej jest zobowiązany do zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Musi wyznaczyć osobę, która będzie miała kontakt z Komendantem Głównym Policji, a także osobą z ABW celem zapewnienia ochrony w przypadku ataku terrorystycznego. Ponadto organizator jest zobowiązany do sporządzenia planów, na wypadek ataku. Jego głównym obowiązkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa obiektu, aby całkowicie wyeliminować bądź przeciwdziałać atakowi terrorystycznemu.

Typy zabezpieczeń imprez masowych

W naszej ofercie znajdują się zabezpieczenia imprez masowych, które mają charakter przenośny, nazywane są one mobilnymi zabezpieczeniami antyterrorystycznymi. Mogą być one przenoszone w dowolne miejsce, ich ogromną zaletą jest to, że nie wymagają one do montażu specjalistycznego sprzętu, a ich instalacja jest bardzo prosta i może być przeprowadzona przez zespół 4 osób.

Ich zadaniem jest zablokowanie ciężarówki pędzącej z prędkością 80km/h o wadze 7,5 tony. Bariery skutecznie blokują auta, co zostało przetestowane na teście zderzeniowym. Bariery mobilne posiadają certyfikat PAS 68. To jedyne skuteczne i tego typu zabezpieczenia imprez masowych w Polsce.

ocrhona imprez masowych bariery ochronne

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>