Jakie jest ryzyko ataku terrorystycznego w Polsce?

Każde miejsce publiczne może być zaatakowane. Ryzyko wystąpienia ataku terrorystycznego jest zależne od wielu czynników. Każda grupa terrorystyczna ma na celu przeprowadzenie skutecznego zamachu przy zachowaniu minimalnego wysiłku i osiągnięciu maksymalnego efektu. Najbardziej narażone na atak terrorystyczny są miejsca publiczne, tłumnie zaludnione, takie jak stacje metra, lotniska, centra handlowe, czy imprezy masowe. Dowiedz się, jak skutecznie zabezpieczyć miejsce przed atakiem terrorystycznym.
 
Jakie miejsca są zagrożone atakiem terrorystycznym?

Terroryści za cel wybierają najczęściej miejsca publiczne, które są tłumnie zaludnione. Wybierają też miejsca, do których łatwo jest się im przedostać i które umożliwią im przeprowadzenie ataku przy użyciu pojazdu. Atakiem terrorystycznym zagrożone są ruchliwe ulice, lotniska, stacje komunikacji miejskiej i dworce, wydarzenia publiczne takie jak koncerty, maratony i inne imprezy masowe. Istotne jest codzienne wzmacnianie tych miejsc, co uniemożliwi napastnikom przeprowadzenie ataku. Terroryści jako cel mogą również obrać istotne dla Państwa instytucje, takie jak parlament, przedsiębiorstwa energetyczne, centra gospodarcze, wojsko, rządową i krytyczną infrastrukturę.

Atak terrorystyczny w Brukseli

Przeprowadzony atak terrorystyczny na lotnisko w Brukseli w 2016 roku podczas którego zginęło 35 osób sugeruje, że być może kolejnym celem terrorystów będzie port lotniczy w Europie. W związku z tym wszystkie porty lotnicze są zobowiązane do zabezpieczenia terenu przed atakiem terrorystycznym.

Terroryści skupiają się na obiektach turystycznych, centrach handlowych i targowiskach oraz lokalnych obiektach rządowych. Na ataki narażone są również hotele, restauracje, kościoły, parki.

ISIS na mapach Polski

W Polsce istnieje realne ryzyko ataku terrorystycznego. Państwo Islamskie rozpracowało mapę Polski, co stwarza zagrożenie rozpoczęcia przygotowań do ataku. Szczególnie atakiem zagrożone są miasta: Kraków, Warszawa oraz Częstochowa. Polska w Europie postrzegana jest jako katolicki kraj, przez co przeprowadzony atak w Polsce przyniósłby ISIS duży rozgłos.

 

ocrhona imprez masowych bariery ochronne

Zabezpieczenia antyterrorystyczne

Kluczem skutecznego zabezpieczenia antyterrorystycznego jest użycie solidnego sprzętu. Zakup zabezpieczeń do zwalczania ataków przy użyciu pojazdów (HVM) i architektury miejskiej powinien odpowiadać zagrożeniu, jakie jest przewidywane w okresie następnych pięciu lat. Najbardziej prawdopodobne są ataki terrorystyczne przy użyciu pojazdów. Obszary ruchu pieszego, okolice centr handlowych i centr rozrywki należy zabezpieczać przed atakiem terrorystycznym. W naszej ofercie dostępna jest antyterrorystyczna architektura miejska: bloki betonowe, donice antyterrorystyczne, słupki antyterrorystyczne, ławki antyterrorystyczne, które nie tylko stanowią estetyczny element otoczenia, ale skutecznie chronią przed najechaniem pojazdu.

Słupki antyterrorystyczne

Systemy bezpieczeństwa chroniące przed najechaniem pojazdu HVM to między innymi słupki antyterrorystyczne. Jest to jedno z najczęściej wybieranych zabezpieczeń antyterrorystycznych w Polsce. Mogą być one stałe lub chowane pod powierzchnią ziemi. Obsługa hydraulicznych słupków jest prosta i umożliwia ekspresowe wysunięcie w przypadku zagrożenia atakiem terrorystycznym.

Oferowane przez nas słupki antyterrorystyczne jako jedyne w Polsce posiadają certyfikat i zostały skutecznie przetestowane podczas testu zderzeniowego, co potwierdza ich skuteczność.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>