Donice antyterrorystyczne staną w największych miastach w Polsce

 

Donice będące zaporami antyterrorystycznymi to meble uliczne stanowiące elementy architektury miejskiej, które nie tylko mają rolę dekoracyjną, ale służą przede wszystkim do zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwo. Ich zadaniem jest zablokować pędzący pojazd.

Po zamachu terrorystycznym w Barcelonie, Berlinie i innych miastach Europy Zachodniej wszystkie największe miasta Europy zmobilizowały się do zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa mieszkańcom oraz przybywającym turystom. Na lotniskach, w okolicach hoteli, znanych deptaków, przy centrach handlowych stawianą są zabezpieczenia antyterrorystyczne. Wśród nich najbardziej popularne są donice antyterrorystyczne

Donice antyterrorystyczne są najczęściej wybieranym elementem architektury miejskiej ze względu na to, że na pierwszy rzut oka nie wyglądają jak bariera ochrona. Przepięknie udekorowane kwiatami odciągają uwagę od ich najważniejszej ich funkcji, jaką jest zapewnienie bezpieczeństwa. Blokują one pędzące pojazdy z prędkością 80 km/h ważące nawet 7,5 tony. To skuteczne zapory antyterrorystyczne, które nie tylko chronią przed atakami terrorystycznymi, ale także przed wypadkami.

W miastach Europy Zachodniej stawiane są donice, które są łączą w sobie funkcje dekoracyjne i ochronne. W Polsce donice antyterrorystyczne pojawiają się coraz częściej. Można je spotkać między innymi w Warszawie i Poznaniu.

 

Donice antyterrorystyczne

Ze względu na zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa w Polsce, donice antyterrorystyczne i inne elementy architektury pełniącej funkcję ochronną jak chociażby słupki lub zapory pojawią się w większości dużych miast w Polsce w przeciągu najbliższych lat.

Firma B&E Group jako jedyna w Polsce posiada kilkunastoletnie doświadczenie w dostarczaniu systemów zabezpieczeń antyterrorystycznych i jako jedyna dostarcza zabezpieczenia z certyfikatami, które zostały przetestowane podczas testów zderzeniowych.

W ofercie znajdziecie Państwo donice antyterrorystyczne, które mogą być wykonane w dowolnej formie. Projektanci wykonują projekt donicy, który będzie pasował do elementów otoczenia, ale przede wszystkim będzie pełnił swoją najważniejszą funkcję, jaką jest zapewnienie bezpieczeństwa.

Donice antyterrorystyczne to bloki betonowe, które posiadają wewnątrz miejsce to zasadzenia kwiatów. Mogą mieć dowolna formę i kształt, a także różne typy wykończenia. Donice nie są tworzone ze standardowego betonu, do ich wykonania używany jest specjalistyczny beton antyterrorystyczny, który jest specjalnie wzmacniany, aby zablokować ciężką ciężarówkę. Tradycyjny beton przy zderzeniu z ciężarówką by się pokruszył, betonowe zapory antyterrorystyczne nie pękają, są tak mocne, że wytrzymują zderzenia. Obok donic antyterrorystycznych popularne są także ławki antyterrorystyczne, które wykonywane są w bardzo podobnej formie, z tym że zamiast miejsca na zasadzenia kwiatów mają drewniane wykończenie w formie ławki. Takie ławki antyterrorystyczne również na pierwszy rzut oka nie wyglądają jak zapora antyterrorystyczna i są bardzo estetyczne.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>