Słupki automatyczne – skuteczna ochrona wjazdu

Słupki automatycznie wysuwające się z ziemi skutecznie blokują wjazd, jednocześnie nie ograniczając ruchu pieszego, a także ruchu małych pojazdów, jak rowery, skutery czy wózki.

Słupki automatyczne

Słupki automatycznie skutecznie chronią wjazd, są jednym z elementów taktycznego przeciwdziałania ataków antyterrorystycznych przy użyciu ciężarówki. Odpowiednie zabezpieczenie i zainstalowanie słupków chroni wjazd blokując przejazd. Zainstalowanie słupków wysuwających się z ziemi na drogach dojazdowych do obiektów publicznych przeciwdziała atakom.

Podczas normalnego trybu słupki automatyczne mogą być opuszczone i znajdować się w ziemi, wysuwane są na czas organizowania zgromadzeń publicznych, gdzie są na stałe podnoszone i zmieniają obszar do wykorzystania tylko dla pieszych. Instalacja słupków automatycznych stanowi pewien rodzaj oszczędności, gdyż ich montaż zmniejsza automatycznie zapotrzebowanie na pracowników ochrony.

W miastach Europy Zachodniej miejsca zgromadzeń są otoczone słupkami automatycznymi ze stali, które wysuwane są z ziemi sporadycznie na czas wydarzeń publicznych. Mowa to u tego typu miejscach, jak chociażby Plac Piłsudskiego w Warszawie.

Centra handlowe są również obszarem, gdzie montowane są słupki automatyczne. Niektóre obszary przy centrach są wyłączone z ruchu aut, są odblokowywane tylko na czas wjazdu ciężarówek z dostawą. Obszary rozładunkowe są chronione przez słupki automatyczne. Z kolei słupki statyczne chronią odległość między miejscem rozładunku, a budynkiem centra handlowego. Podobna sytuacja jest na stadionach. Zastosowanie słupków automatycznych i statycznych zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i chroni obiekt przed atakiem terrorystycznym i nieszczęśliwym wypadkiem wjazdu pojazdu.

Nasza firma zajmuje się dostarczaniem słupków automatycznych od kilkunastu lat. Bogate doświadczenie i posiadana wiedza pozwala nam dobrać odpowiednie słupki pod potrzeby klienta i wymagania otoczenia. Skontaktuj się z naszym ekspertem od słupków automatycznych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>